0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоПолитика

Форум: Собранието останува на реформскиот курс и продолжува да работи на членството во ЕУ

Собранието останува на реформскиот курс и продолжува фокусирано да работи на стратешката цел, а тоа е полноправно членство во Европската Унија, рече во своето обраќање денеска потпретседателот на законодавниот дом, Горан Мисовски на македонско-германскиот форум „30 години независност на Северна Македонија – Улогата на Собранието во демократијата”.

Back to top button
Close
Close