0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

Формула 1 го продолжи договорот со патеката во Барселона

Трките од Светското првенство во Формула 1 во Каталонија ќе останат во календарот се до 2026 година, откако раководните луѓе на натпреварувањето го продолжија денеска договорот со патеката Сиркуит де Барселона – Каталуња.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close