ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Форин офисот в понеделник за заострување на санкциите против Русија

Британското Министерство за надворешни работи в понеделник ќе објави дека ќе ги заостри санкциите против Русија во случај на инвазија на Украина, изјави за ТАСС добро информиран извор близок до британската Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close