Дописници МКДОпштински вести

,,Форест Фест” викендов по шестипат во Малешевијата

Викендов во Пехчево ќе се одржи 6-тото издание на фестивалот „Форест Фест 2022“. Настанот е во организација на Националното здружение на сопственици на приватни шуми, а активностите започнуваат во Едукативниот центар за зачувување на природата во пехчевското село Негрево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close