0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фон дер Лајен: Целта е до средината на 2022 година да се вакцинира 70 отсто од населението

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен вели дека целта е целосно да се вакцинира 70 отсто од светското население до средината на 2022 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close