0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фон дер Лајен: Светот е во трка со времето во однос на Омикрон варијантата

Фон дер Лајен истакна дека треба да биде „највисок приоритет“ на земјите да ги вакцинираат своите граѓани и да даваат засилувачки дози. Таа, исто така, ја нагласи важноста од носењето маски, хигиената на рацете и физичкото растојание за да се „купи време“ додека не се дознае повеќе за варијантата Омикрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close