0_Web_Насловна-слајдерДописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фон дер Лајен: Мора да поставиме глобални стандарди за здравствена подготвеност

Претседателката на Европската комисија го стави фокусот на соработката помеѓу ЕУ членките, но и соработката со третите земји, приватниот сектор и меѓународните организации за зајакнување на глобалната подготвеност за спречување на здравствени закани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close