ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фон дер Лајен и Макрон му честитаа на Шолц за изборот за нов германски канцелар

Претседателката на Европската комисија, Германката Урсула фон дер Лајен и францускиот претседател Емануел Макрон му честитаа на новиот германски канцелар Олаф Шолц, откако германскиот парламент денеска го изгласа за таа позиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close