0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фон дер Лајен: ЕУ подготвува итен план за опстанок без руски гас

Европската комисија најави создавање итен план со цел да им помогне на земјите-членки на ЕУ да се справат без руски енергетски извори, пренесува Скај Њуз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close