0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фон дер Лајен: ЕУ нема да финансира „жици и огради“ против мигрантите на границите

Јас бев многу јасна дека Комисијата и Парламентот одамна се согласија дека нема да финансираат бодликава жица и огради, рече лидерката на ЕК по самитот на 27-те земји членки во Брисел на кој се разговараше и за ова прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close