ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фон дер Лајен: ЕУ извезе над милијарда вакцини, во Унијата вакцинирани над 75 отсто

Во ЕУ повеќе од 75 проценти од возрасните граѓани се веќе целосно вакцинирани против Ковид-19, соопшти денеска претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close