0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фон дер Лајен: Брзиот премин кон чистата енергија ЕУ ќе ја направи независен глобален играч

Денеска Европа е премногу зависна од гасот и увозот на гас“, рече претседателката на ЕК пред пратениците. -Одговорот има врска со диверсификацијата на нашите добавувачи ... и, што е најважно, забрзување на транзицијата кон чиста енергија, додаде таа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close