Граѓански секторОпштество

Фондот на Холокаустот засади пет туји по повод празникот Ту Бишват

Фондот на Холокаустот денеска по повод празникот Ту Бишват организираше акција во чии рамки беа засадени пет нови туји во паркот пред Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите од Македонија во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close