БизнисБизнис.Портал

Фолксваген соопшти за пад на приходите и профитот во третиот квартал поради глобалниот недостиг на чипови

Приходите од продажба паднаа за 4,1 отсто на 56,93 милијарди евра, погодени од проблемите во глобалните синџири за снабдување со полупроводници, клучни компоненти во автомобилската индустрија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close