БизнисБизнис.ПорталЕвропа

Фич рејтинг: Високите цени на бензинот создаваат притисок на европските компании за снабдување

Рекордно високите цени на гасот создаваат притисок на многу европски компании, вклучително и неинтегрирани снабдувачи на енергија, производители на ѓубрива и компании за широка потрошувачка, објави денеска „Фич рејтинг“.

Back to top button
Close
Close