0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

ФИФА ќе добие уште 92 милиони долари компензација за корупциските скандали

Парите ќе бидат одземени од над 50 луѓе, меѓу кои и водечките функционери на Северноамериканскиот фудбалски сојуз (КОНКАКАФ) и Јужноамериканската фудбалска конфедерација (КОНМЕБОЛ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close