0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

ФИФА евакуираше втора група спортисти од Авганистан

Ги повикуваме сите наши пријатели во владите и целата меѓународна заедница да ни помогнат во издавањето дозволи и визи за сите евакуирани со цел тие да можат да започнат нов живот во безбедно опкружување, изјави претседателот на ФИФА Џани Инфантино.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close