БизнисБизнис.ПорталБизнис.Слајдер

ФИТР ја креира првата Национална стратегија за вештачка интелигенција во земјата

На иницијатива на Фондот за иновации и технолошки развој од денеска работна група ќе учествува во креирање на првата Национална стратегија за вештачка интелигенција во државата. Во работната група се вклучени домашни експерти но и Македонци кои се глобално признаени професионалци од оваа област и работат во светски познати компании и универзитети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close