БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Фирма на косовски Србин, регистрирана во Бугарија, е меѓу санкционираните по законот „Магнитски”

Како што јави дописникот на МИА од Софија, санкциите се насочени против криминална група активна на северот на Косово, а предводена од браќата Звонко и Жарко Веселиновиќ. Според САД, со поткупи тие спроведувале шверц на стока, дрога и оружје од Србија во Косово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close