ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Финска привремено затвора автопат заради воена вежба на борбените авиони

Финска затвори делница од еден од своите главни автопати на пет дена за првпат по децении за да им овозможи на своите борбени авиони да вежбаат слетување и полетување на резервна патна писта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close