0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерТенис

Финалистката од 2019, Вондроушова, го пропушта Ролан Гарос

Последните неколку недели не беа лесни. Чувствував постојани болки во зглобот и по неколку консултации со лекарите се одлучив за помал оперативен зафат за да можам да играм без болка, порача синоќа чешката тенисерка преку својот Инстаграм профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close