Дописници МКДКултураКултура.Портал

Филмот за деца „Брат ми брка диносауруси“ за публиката во Охрид

Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид денеска и утре ќе се прикажува филмот за деца „Брат ми брка диносауруси“ - најдобар филм за млада публика на Европската филмска академија во 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close