0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

Филипче со поддршка на кампањата за борба против рак на дојка Напред розово

Здружението „Борка- за секој нов ден“ денеска организираше настан „Race for the Cure“- Напред розово, во рамки на 13-тата кампања за борба против рак на дојка. На настанот псисуствуваше и министерот за здравсво Венко Филипче, кој истакна дека почнувајќи од 2019, заедно е направено многу.

Back to top button
Close
Close