0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Филипче: Од утре почнува вакцинацијата со трета доза против ковид-19 за лицата над 60 години, здравстените работници и лица со имунолошки болести

Граѓаните над 60 години, здравствените работници и лица со имунолошки болести со потврда од утре ќе можат да примат трета доза вакцина против ковид -19, потврди денеска министерот за здравство Венко Филипче. Тој посочи дека процесот на скрининг во училиштата ќе почне најверојатно за две недели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close