0_Македонија.ПорталПолитика

Филипче: Не се оптоварувам со реконструкцијата, треба да остане да работи секој кој се пронаоѓа во министерската работа

Министерот за здравство Венко Филипче, одговарајќи на новинарски прашања дали би можел да се најде во реконструкцијата на Владата, вели дека за тоа прашање допрва треба да се разговара и оти не се оптоварува дали ќе биде опфатен од најавената реконструкција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close