0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Институтот за радиологија во Скопје добива два апарати за магнетна резонанца со јачина од 3 Tesla

Во јавното здравство на Северна Македонија првпат се инсталираат два апарати за магнетна резонанца со јачина од 3 Tesla, пишува министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук-профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close