0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Болницата „Свети Стефан“ во Охрид е пример за круцијалните промени направени во здравството

Младите се нашиот најсилен адут, затоа голем број вработувања на здравствен кадар се реализираа изминатиов период во оваа болница, објави на својот фејсбук-профил министерот за здравство Венко Филипче по денешната посета на специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Свети Стефан“ во Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close