0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Болницата во Струмица по првпат добива апарат за магнетна резонанца

По прв пат Општата болница во Струмица добива апарат за магнетна резонанца, објави на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close