СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Филипинскиот информативен портал Реплер доби налог за затворање

Филипинскиот информативен портал Реплер (Rappler), чиј коосновач е минатогодишната добитничка на Нобеловата награда за мир Марија Реса, добил наредба да се затвори. Но, Реса вели дека тие ќе продолжат да работат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close