СветСвет.Портал

Филипините привремено ја суспендираа одлуката да им се дозволи влез на целосно вакцинирани туристи поради Омикрон

Тоа се случува кога нацијата од Југоисточна Азија денеска почна тридневна акција за вакцинација насочена кон девет милиони луѓе на возраст од 12 години, во обид да го забрза вакцинирањето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close