Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Магазин.ПорталАвтомобилиВидеоМагазин

„Фиат“ го создаде првиот виртуелен салон во Метаверзумот

За пристап до салонот не требаат уреди за виртуелна реалност. На овој начин, корисникот се наоѓа во интерактивното искуство во салонот, заедно со службеникот кој е достапен да одговори на сите прашања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close