ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фиала: Чешки борбени авиони од септември ќе го чуваат воздушниот простор на Словачка

Чешки борбени авиони од септември ќе го чуваат воздушниот простор на соседна Словачка, изјави денеска чешкиот премиер Петр Фиала.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close