СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Фејсбук затвори „фарма на тролови“ водена од Владата на Никарагва во пресрет на изборите

Фејсбук соопшти дека минатиот месец отстранил „фарма на тролови“ со повеќе од илјада профили на Фејсбук и Инстаграм, управувана од владата на Никарагва и нејзината владејачка партија, Сандинистички фронт за национално ослободување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close