0_Спорт.ПорталОстанатоСпортСпорт.Слајдер

Фетел казнет пред ГН на САД

Четирикратниот светски првак во Формула 1, Германецот Себастијан Фетел, ќе ја почне трката за Големата награда (ГН) на САД, која овој викенд ќе се вози во Остин, со казна од десет стартни позиции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close