Дописници МКДОпштество

Фестивал на ракија во Кавадарци

Фестивал на ракија денеска за првпат се одржува во дворот на Винскиот музеј во Кавадарци во организација на здружението „Ж'та“. На фестивалот се претставуваат производители од Тиквешко, како најголем лозаровинарски регион, но и од други места.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close