0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Фергусон се врати на клупата на Евертон

Испразнетото тренерско место во редовите на англискиот фудбалски прволигаш Евертон по отказот што во неделата му беше врачен на Рафа Бенитез ќе го пополни поранешниот фудбалер на премиерлигашот од Ливерпул, Данкан Фергусон (50).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close