ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Фезер: Германија ги прифати украинските бегалци подобро од оние од 2015 година

Германија направи подобра работа со прифаќањето на украинските бегалци отколку со прифаќањето бегалци од Сирија разурната од војна во 2015 година, изјави денеска министерката за внатрешни работи Ненси Фезер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close