СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ФБИ изврши претрес во недвижности на рускиот олигарх Олег Дерипаска

ФБИ спроведува „активности за спроведување на законот“ во Вашингтон, во домот на рускиот олигарх Олег Дерипаска, сојузник на рускиот претседател Владимир Путин, соопшти портпаролот на ФБИ, пренесува Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close