0_Web_АктуелноПолитика

ФАЦ: Бугарското вето по ветото

Бугарскиот парламент само ги зацврсти претензиите кон Македонија, додека тврдеше дека наводно го отстранува ветото за Северна Македонија. Тоа ќе остане уште долго, пишува Франкфуртер алгемајне цајтунг (ФАЦ) во текстот со наслов „Вето по ветото" објавен во неделата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close