0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Фаучи: Како да избегнеме еден милион жртви од коронавирус во САД?

Ентони Фаучи, директор на американскиот Национален институт за алергија и заразни болести, се надева дека благодарение на масовната кампања за вакцинација, бројот на починати од коронавирус во земјата нема да надмине еден милион луѓе, јави Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close