КултураКултура.Портал

Факултетот за музичка уметност со свечен концерт ќе одбележи 55 години постоење

Факултетот за музичка уметност (ФМУ) - Скопје вечер од 20 часот со свечен концерт  во фоајето на Националната опера и балет ќе одбележи 55 години од неговото основање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close