0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

У20: Македонските кошаркари без полуфинале на ЕП

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години не успеа да се пласира во полуфиналето на Европското првенство „Б“ Дивизија, откако попладнево во Тбилиси загуби од Естонија со 81-59.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close