0_Спорт.ПорталФудбал

У19 евроквалификации: Македонските фудбалерки ремизираа против Белорусија

Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години одигра попладнево нерешено 1-1 (0-1) против Белорусија во рамки на второто коло на квалификацискиот турнир во Грузија за пласман на Европско првенство 2023 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close