0_Спорт.ПорталСпортФудбал

У17: Македонските фудбалски надежи ремизираа без голови против Полска

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години со бод ги почна евроквалификациите, откако попладнево на стартот од турнирот во ирскиот град Корк одигра нерешено 0:0 против Полска.

Back to top button
Close
Close