0_Спорт.ПорталКошаркаСпортСпорт.Слајдер

У14: Два гостински порази на македонските кошаркари од Црна Гора

Македонската машка кошаркарска селекција до 14 години, која се подготвува за настап на традиционалниот меѓународен турнир „Словенија Бол“, непосредно пред заминувањето за Словењ Градец, одигра два контролни натпревари на гостински терен против Црна Гора и претрпе два порази.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close