ЕвропаСвет.Слајдер

Уште 800 луѓе евакуирани на Ла Палма поради ново излевање на лава

Стотици луѓе на шпанските Канарски Острови стравуваат за своите домови и имоти откако новата река лава од вулканот денеска загрози уште една населба на островот Ла Палма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close