0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Уште пет дена попис, досега попишани околу 1,4 милиони лица

Заклучно до вчера до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435.000 домакинства и над 600.000 станови, а се самопопишани 195.477 граѓани од дијаспората.

Back to top button
Close
Close