Дописници МКДОпштински вести

„Училиштето и заедницата  – Партнери за поквалитетно образование“ тема на денешната дебата на штипскиот Факултет за образовни науки

Потребна е подинамична соработка и создавање мрежа меѓу институциите во областа на образованието, ова е еден од заклучоците на денешната тракалезна маса на тема „Училиштето и заедницата - Партнери за поквалитетно образование“, во организација на Факултетот за образовни науки заедно со Општина Штип.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close