0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталМИА ИстражуваОпштествоТема

Училишниот прибор поскап за 50 отсто, за прваче во просек потребни до 100 евра

Пред почетокот на учебната година, родителите веќе почнаа да ги подготвуваат своите деца за училиште. Се купуваат тетратки, училишен прибор, ранци и останат училишен материјал, но за разлика од минатите години сега цените се повисоки во просек за 50 до 60 проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close