АБНА

Учесници од 10 земји на меѓународните изложби што денеска почнуваат во Софија

Од денеска до 8 октомври, Софија ќе биде домаќин на пет меѓународни изложби: „Месоманија“, „Светот на млекото“, „Булпек“, „Интерфуд&Дринк“ и „Вински салон“, обединети под мега-брендот International Food Exhibitions. Во изложбите ќе учествуваат приближно 350 компании, наведуваат  организаторите од Интер Експо Центарот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close